logo KLUB TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ
be-loć
motto
adres

Miejsce na serwerze dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury "Andaluzja" Logo OK Andaluzja

Nasi przyjaciele:
Blacha SKPB Katowice
Miejskie Centrum Informacji i Turystyki
outdoor.org.pl button
MDK w Piekarach Śląskich
stopka

historia powstania KTK "be loć"

Idea stworzenia klubu turystycznego narodziła się po „Bacowaniu” w 1987 roku. Grupa licealistów, którą prowadził główny założyciel klubu Wojciech Boryczka, postanowiła w naszym mieście stworzyć namiastkę tego, co mamy podczas wędrówki - klub turystyczny.

Ówczesnemu dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury, panu mgr Józefowi Nowakowi spodobała się ta inicjatywa, przydzielił „klimatyczne” aczkolwiek zrujnowane miejsce na poddaszu. Pierwsze spotkanie w pomieszczeniu klubowym miało miejsce dnia 26 października 1987 roku. Bałagan na szczęście nie zniechęcił przyszłych klubowiczów, wręcz przeciwnie, zmobilizował do ciężkiej pracy. Prace porządkowe objęły miedzy innymi wynoszenie niepotrzebnych sprzętów, mycie okien, podłogi, naprawa i czyszczenie foteli które były przeznaczone do wyrzucenia (stoją w klubie do dziś).

Dnia 30 listopada 1987 roku pan Dyrektor Nowak przeciął wstęgę oficjalnie otwierając KLUB TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ „be loć”.

Nazwa klubu też nie jest przypadkowa, pewnego razu, właśnie na wspomnianym wcześniej Bacowaniu, ktoś rano wyszedł z bacówki i krzyknął: "Oj bedzie loć! Beje loć!„ Mimo, że ta pesymistyczna prognoza pogody się nie sprawdziła, to właśnie to powiedzenie zostało wybrane na nazwę klubu.